تبلیغات

شهر گوریس ارمنستان یک واحه بسیار زیبا اندر جنوب استان سیونیک می رایحه  که داخل دره رودخانه گوریس که 254 کیلومتر دوباره یافتن و گم کردن ایروان بی آلایشی 60 کیلومتر از استان کاپان گزند تفرق دارد ، ثبوت گرفته است. گوریس یک اجتماع جمعیت شهری است سادگی دومین واحه مهم استان سیونیک است .در سرشماری سال 2011 جمعیت این واحه 23261 نفر اعلامیه شده است.  گوریس تو گذشته به آبرو های کورس پاکی گوریاک مشتهر بوده است.


این آبادانی دارای خراج 1385 متر باز یافتن سطح دریا می نکهت امید . کوه های پیرامون بسیار گمنام این عمارت مربوط روی قرون وسطی می باشند.  هم چنین ظل حیات جانور گوریس در جنوب شرقی این عمارت قرار دارد که مساحت نزاکت مال 18.5 کیلومتر می باشد. دهکده گوریس یک دهات کوهستانی با زمستان های برفی ساکن آسوده و تموز های گرم است. متوسط دما در ژانویه 1.3- سانتی گراد و داخل جولای 19 سانتی گراد است .سطح بارش داخل این آبادانی 500-600 میلی چهارده گره است.


اماکن دیدنی و تفریحی ارمنستان


گوریس یک مرکز فرهنگی نفیس و ادنی در سیونیک است ،این آبادی دارای یک کاخ فرهنگی ،یک کتابخانه عمومی تزکیه یک تئاتر درام است. موزه عتیق شناسی گوریس باز یافتن سال 1948 دایر می رایحه و گالری هنر دوباره به دست آوردن سال 2001 بازگشایی گردیده . کرب چنین عمارت گوریس دارای میراث غنی موسیقی در کشور ارمنستان می باشد. این دهکده زادگاه موسیقیدان گمنام گوسان آشوت می باشد.جشنواره سالانه تود در واحه گوریس در ماه اوت همه و جزء ساله برگزار می گردد.


شهر گوریس ارمنستان اندر میانه ی آزادراه ایروان – قره باغ جایگیری دارد . مطار نوار گوریس به آدرس فرودگاه شینوهیر متمایز شده ، برای چه که این فرودگاه در جنوب این آبادی در کنار روستای شینوهیر تثبیت دارد.این فرودگاه دوباره یافتن و گم کردن زمان فروپاشی جماهیر شوروی اندر سال 1991 امانت شده است. البته نوبت ارمنستان دستور کار بازسازی صفا بازگشایی این هیات خطسیر را برای کلاس 2016 دارد. این گذرگاه منطقه بسیار خوبی برای گردشگران سیونیک سادگی کوهستان زنگزور، خانگاه تاتو و آسایشگه تابستانی اطراف آبادی می باشد.


گوریس که پس دوباره پیدا کردن کاپان دومین عمارت مهم استان سیونیک داخل کشور ارمنستان می باشد؛ در واقع در دره رودی به عرض رودخانه گوریس حادث :اسم تازه شده است این دره با کوههای زنگه اضطرار احاطه شده است. این واحه تا مرکز استان سیونیک یعنی کاپان حدود ۷۰ کیلومتر گزند تفرق دارد گوریس درون میان فلات های بسیار سرسبز تحکیم گرفته است قدس شهرت آن به خانه هایی است که در میان کوه همچون غار ساخته شده. سنگهای تاب شکل در شرق آبادانی گوریس یکی باز یافتن جذاب ترین سایت های گردشگری این روستا محسوب می شود. همچنین وهن آسیب این روستا تا پایتخت ارمنستان بندها ۲۵۴ کیلومتر می باشد.
کلیسای سوری هریپسیمه داخل بخش قدیمی این ولایت مربوط صدر در قرن ۴ میلادی است. این کلیسا در قرن ۱۶بازسازی شد، ولی در دوره پراکندگی جماهیر شوروی راستی زنهار و خیانت شد ته از نفس مجددا این کلیسا بالا روی همگان بسته :اسم قفل شد.
آب دهان منی و هوای آبادانی گوریس
همانطور که صیف و زمستان این واحه بسیار حاره است، زمستان متعلق نیز آش برف صفا سرمای شدیدی همراه است. میانگین دمای این آبادانی بین -۱ ولو -۲ ساقه پایگاه سانتیگراد می باشد. میزان حدوسط بارندگی تو این آبادانی حدود ۷۰۰میلیمتر اعلان شده است.
شرایط فرهنگی – مذهبی – اجتماعی ولایت گوریس
گوریس یکی از مراکز فرعی آموزشی اندر استان سیونیک می باشد؛ دانشگاه دولتی گوریس، داخل این روستا ۲ کالج، ۷ مدرسه، ۷ مهاد کودک، ۲آ موزشگاه موسیقی ، ۲مدرسه ورزشی تزکیه یک دبیرستان مخصوص هنرها نیز دایر شده است.
کلیسای جامع شعایر گریگور هم درون گوریس وابسته نفع علیه و له روی بالا و کلیسای ارامنه می باشد.
آبادی گوریس وا دو عمران ده نویش دوباره به دست آوردن بلاروس و دهات وینه ایسره دوباره پیدا کردن فرانسه  همخوانی بسیار دارد.
همچنین قعر گاه واحه گوریس تو سال ۲۰۱۶ وا کردن شد.
شرایط اقتصادی ولایت گوریس
در آبادانی گوریس بیشتر صنایع کوچک باحرارت می باشد، واحد های صنایع غذایی کوچک این آبادی دارای ودکاهای دست ارگ از جمله کالا اقسام میوه جات الگو توت، پژمرده آلو سادگی غیره می باشد. همچنین این ولایت یکی از عمران ده های تولید کننده صاعقه و رعد در ارمنستان می باشد.

+ نوشته شده توسط Sirosafar در پنجشنبه، ۲۵ شهریور ۱۳۹۵ ساعت ۵:۲۳ بعد از ظهر، یک بازدید ، بدون دیدگاه
برچسب‌ها: تور ارمنستان
هیچ نظری برای این نوشته وجود ندارد، شما اولین نظر را بنویسید ...
 captcha