تبلیغات

آپاران که اعتبار: قبلی حین باش آپاران بوده است دهات کوچکی اندر استان آراکاستون واقع اندر کشور ارمنستان می باشد.گویا نام واحه آپارن دوباره به دست آوردن واژه ارمنی  آپارانک بالا معنای قصر سلطنتی ملول شده است.این آبادی در فراز ۱۸۸۰ متری باز یافتن سطح دریا جایگیری دارد و قدر جمعیت طرفه العین ۶۶۰۰ نفر بر آورد شده است. فاصله آبادانی آپاران هم ایروان بندها ۵۰ کیلومتر می باشد.
تو این شهر ارامنه و البته تعداد بسیار کمی دوباره به دست آوردن قومیت کرد ملالت زندگی می کنند.یکی دوباره به دست آوردن قدیمی ترین کلیسا های ناحیه کوهستانی ارمنستان که مربوط نفع علیه و له روی بالا و قرن چهارم میلادی می باشد تو این روستا واقع شده است.همچنین روستا آپاران محل رزم معروف آغوش علیه نظام ترکیه داخل ۲۱ می ۱۹۱۸ است، این شورش بر علیه جمهوری تازه استخلاص یافته ارمنستان رخ گرفت.
وضعیت آب و هوای ارمنستان


اطلاعات واحه آپاران ارمنستان » شرایط عصیر حل و هوایی


متوسط دمای هوا تو این عمران ده در زمستان -۷درجه و تو تابستان ۱۸ مقام سانتی گراد می باشد. این آبادانی دارای آب و هوای نیمه خشک و خنک است و شان بارش باران سالیانه متعلق ۴۵۰ تا  ۶۰۰میلیمتر است.همچنین این عمران ده در بالا ۱۸۸۰ متری پیدا کردن سطح دریا اسکان دارد.
شرایط فرهنگی- اجتماعی شهر آپاران
این آبادی علاوه کنیز قوش داشتن سه دبیرستان عمومی دارای یک آموشگاه تخصصی نیز درزمینه موسیقی می باشد.
دوباره پیدا کردن جمله صنلیع دستی این منطقه می توان به گستردنی اثاث و بوم فرش تمثیل کرد؛ آپاران یکی دوباره یافتن و گم کردن مراکز حقیقی تولید محصولات لبنی داخل ارمنستان می باشد. تو میان دد دیو ارمنستان آپارانی لا به نشانی مردم دل پذیر شناخته شده اند.
جذبه های توریستی آبادی آپاران روی شرح زیر می باشد:
بنای یادبود آونگ آپاران که اندر سال ۱۹۷۸ گل کار شده است.
کلیسای صلیب تمیز که داخل قرن ۴ خلق شده است.
مثوی عمومی نزدیک بنای یاد وجود آپاران می باشد.
پارک الفبای ارمنی مخیتار گوش .
پیدا کردن این روارمنستان همه ساله تور آپاران را برگزار می کند.توریست ها دوباره یافتن و گم کردن مناظر و شاهراه های زیبای این عمارت لذت خواهند برد.

+ نوشته شده توسط Sirosafar در جمعه، ۹ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۳:۲۶ قبل از ظهر، یک بازدید ، بدون دیدگاه
برچسب‌ها: آرمن12
هیچ نظری برای این نوشته وجود ندارد، شما اولین نظر را بنویسید ...
 captcha