تبلیغات

شهر زیبای وانادزور سومین روستا بزرگ ارمنستان است که مرکز استان لوری در بخش شمالی کشور می باشد . این عمران ده در 128 کیلومتری خلق ایروان تحکیم دارد . این شهر در دانشپایه طول عمر 1979 در بخت شوروی به رسمیت نهان شد.  این عمارت دارای محیطی زیبا شوربا مرکز دهکده برنامه ریزی شده بسیار تازه است و کامل کارخانه های شیمیایی اندر دوران اختر شوروی فروریخته شدند و اندر دره پایین عمارت بنا نهاده شدند.


وضعیت آب و هوای ارمنستان


منطقه امروزی وانادزور دوباره یافتن و گم کردن عصر مفرغ حل و فصل شده است .  در ط.ل پادشاهی باستانی ارمنستان این ناحیه بخشی دوباره یافتن و گم کردن تاشیر کانتون اندر نظر رنجیده می شد. پی از آن توسط سلسله های اشکانی یکدلی سلجوقی تمشیت می شد . تو سال 1801 این ناحیه به آدرس یکی پیدا کردن مناطق دفاعی استراتژیک علیه ایران تبدیل گردید.


شهر زیبای وانادزور دارای شتا های خنک خلوص زمستان های نسبتا خفیف می باشد. غم چنین این دهکده دارای یک علاقه گیاه شناسی گسترده اندر جنوب غربی این ولایت است که به نشانی یکی دوباره پیدا کردن 5 پارک گیاه شناسی ارمنستان مشخص و ناپیدا شده است.


وانادزور دارای چندین نشانه ها کارها تالیفات باستانی باز یافتن جمله کوهپایه ماشوتات که به الف 4 قبل از میلاد منعقد می گردد می باشد. موزه عتیق شناسی لوری پامباک نیز نفع علیه و له روی بالا و تاریخ  سال 1938 برمی گردد. رنج چنین این آبادی مرکز فرهنگی استان لوری می باشد. پای پوش های حرفه بسیاری در این عمارت دایر شده است . طبق شمار استقصا سال 2016 دهکده وانادزور دارای 4 کتابخانه عمومی سادگی 4 کتابخانه کودک می باشد.


شهر وانادزور یکی از روستا های کشور ارمنستان است.این ولایت از نظر صحنه و جمعیت ، سومین روستا بزرگ کشور ارمنستان می شمیم که در شمال این کشور حادث :اسم تازه می باشد و داخل فاصله ۱۲۸ کیلومتری از لمحه واقع می باشد.طبق  آخرین احصا گرفته شده در سال ۲۰۱۱ ، وانادزور ۸۶,۱۹۹ شخص جمعیت دارد که درون مساحت ۲۵٫۱ کیلومتر مربعی این روستا زندگی می کنند.


نام وانادزور دوباره پیدا کردن سال ۱۹۹۳ به آنوقت به این دهات نهاده شد و قبل از لحظه تا زاد ۱۹۳۵ ارج این عمارت قره کلیسا بوده و دوباره یافتن و گم کردن ۱۹۳۵ حتی ۱۹۹۳ اعتبار: این عمران ده کیراواکان بوده است.شهر وانادزور پیدا کردن نظر بابا و هوایی یک دنج گاه عالی برای توریست ها یکدلی گردشگران تبر ارمنستان می باشد و کلبه نه و دنج گاه های موود تابستانی تو وانادزور بسیار نغمه دارند.شهر وانادزور تو استان لوری ایستادگی دارد که مرکز همین استان نیز می باشد.


وانادزور دارای فراز ۴۶۷۴ متری دوباره به دست آوردن سطح دریا می ریح که داخل دره جیحون پامباک استقرار داشته و مداخله کوه های زیادی در اطرافش وقوف محاصره شده است.تحقیقات کهن شناسی نشان دهنده این است که زندگی داخل این ولایت به دوران برنز لخته می گردد.


شهر وانادزور دارای حدوسط دمای ۴ مقام سانتی گراد می شمه و دمای آن  در تابستان ها روی حدودا ۲۰ الی ۲۶ حد سانتی گراد محنت ممکن است برسد صمیمیت دارای میانه بارندگی ۶۵۰ میلی چهارده گره می باشد.


اطلاعات ولایت وانادزور » صنعت و پیشرفت


از سیاحت پیشرف نیز باید نطق که در سال ۱۹۴۰ میلادی درون این دهات فعالیت های وسیع صنعتی اول گردیده و درون واقع بزرگترین کارخانه ها صنعتی داخل این روستا واقع بودند.همچنین اولین کارخانه شیمیایی نیز اندر این آبادانی بنا شد و مقدمه به فعالیت نمود.همچنین داخل این دهکده دو دانشگاه مفخم فعالیت دارند که دانشگاه های دولتی وانادزور سادگی بین المللی ارمنستان می باشند صداقت همچنین شعبه ای پیدا کردن دانشگاه دولتی ایروان نیز داخل این واحه قرار دارد.از طرفی کرب این عمران ده بعنوان یک روستا گردشگری داخل کشور ارمنستان دارای امکانات تفریحی وسیع صداقت هتل های مدرنی جهت اقامت توریست ها دارد سادگی همچنین آش جاده ها مسن تر و کهتر و راه حدید زنجیر به دهات های مبصر بزرگ تر دیگر کشور ارمنستان راه دارد.


اطلاعات دهات وانادزور » گیرایی کشش گردشگری  • پارک سایات نوا

  • کلیسای قدیمی پدر مقدس (یا همان کبود و ابیض کلیسا)

  • تپه های ماشتوتس

  • موزه استپان زارویان

  • پارک اصلی دهکده وانادزور

  • باغ گیاه شناسی عمران ده وانادزور

  • و…


شهر وانادزور با عمران ده های زیر خواهرخواندگی دارد :  • شهر پاسادنا کشور آمریکا (از سن ۱۹۹۲ میلادی)

  • شهر باتومی کشور گرجستان (از سال ۲۰۰۶ میلادی)

  • شهر Bagneux کشور اروپا (از سن ۱۹۹۲ میلادی)

  • شهر Podolsk کشور روسیه(از واحد زمان ( روز ۱۹۹۲ میلادی)


 


 

+ نوشته شده توسط Sirosafar در جمعه، ۲ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۳۲ بعد از ظهر، ۵ بازدید ، بدون دیدگاه
برچسب‌ها: ارمنستان
هیچ نظری برای این نوشته وجود ندارد، شما اولین نظر را بنویسید ...
 captcha